Reklama

Miasto wybrało w październiku najemcę lokali gastronomicznych w pawilonie C4 na Rynku. W tym samym obiekcie mieści się całodobowy szalet. Nie podpisano jeszcze umowy z warszawską spółką, która wygrała przetarg, bo wpłynęło odwołanie od jego wyniku. Miasto ostatecznie uznało je za bezzasadne.

Słynny pawilon C4 powstawał przy dużym niezadowoleniu mieszkańców. Główny zarzut wobec obiektu to, że zasłania widok na Spodek i dzieli Rynek na pół, a na dodatek przypomina nieco kontener. W części obiektu, który kosztował 4,4 mln zł powstał szalet za ponad milion złotych, w drugiej części mają pojawić się lokale gastronomiczne. W październiku przetarg na wynajem dwóch pomieszczeń 101 i 272 mkw wygrała spółka M. Wachowicz i Wspólnicy z Warszawy. Będzie płacić cenę 30 zł netto za metr kwadratowy.

Reklama

– Umowa najmu przedmiotowych lokali użytkowych nie została podpisana z uwagi na złożone odwołanie przez  jednego z uczestników przetargu. Odwołanie nie zostało uwzględnione wobec jego bezzasadności.  M. Wachowicz i Wspólnicy Spółka Jawna, która wygrała przetarg została zaproszona do podpisania umowy najmu – poinformował nas Dariusz Czapla z katowickiego magistratu.

Budowa pawilonu C4 na Rynku / fot. InfoKatowice.pl

To jednak wcale nie oznacza, że lokale gastronomiczne szybko się otworzą. – Zgodnie ze złożonym oświadczeniem Spółka planuje wykonać adaptację lokalu w terminie 4-6 miesięcy od otrzymania niezbędnych pozwoleń – usłyszeliśmy od katowickich urzędników. W tym terminie lokal ma być otwarty.

Kultura obok szaletu

W budynku C4  będą oferować kuchnię śródziemnomorską opartą m.in. o działy: „Słynne  Śniadania,  Tapas,  Sałaty,  Pizze,  Burgery,  Steki  i  Owoce Morza,  Sandwiche  oraz  Pasty bazujące na świeżych makaronach”.  W barze serwowane będą drinki oraz koktajle autorskie.

Spółka aby mogła wygrać przetarg, musiała zadeklarować działalność kulturalną w obiekcie. Ta ma obejmować organizację kina letniego o zróżnicowanej tematyce, spektakle teatralne organizowane przez środowisko aktorów teatrów lokalnych, targi jedzeniowe oraz artystyczne, działania rozrywkowe (Dancingi Międzypokoleniowe, Senior Speed Datingi), działania edukacyjne wśród dzieci, młodzieży i rodziców o tematyce społecznej, koncerty, a także pokazy mody.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.