Zaparkowane samochody na skwerze Holtzego / fot. użytkowniczka InfoKatowice.pl

Od kilku dni otrzymujemy informacje od mieszkańców miasta, którzy oburzeni są parkowaniem samochodów na skwerze Richarda Holtzego, tuż przy ulicy Przemysłowej. Nieopodal centrum handlowego „Belg”.  Straż Miejska rozkłada ręce, bo nic nie jest w stanie zrobić.

Teren skweru Holtzego jest bardzo zniszczony. Zaplecze z niego robili sobie robotnicy, którzy najpierw pracowali nad parkingiem w pobliżu, a następnie kolejni, którzy pracowali przy ulicy Przemysłowej.

– Straż Miejska, mimo dwóch interwencji telefonicznych nie zadziałała. Pomóżcie, to teren dawnego cmentarza ewangelickiego i kawałek historii naszego miasta – napisała do nas Anna.

– My na każde zgłoszenie reagujemy – zapewniają w Straży Miejskiej. Choć mieszkańcy, którzy z nami się kontaktowali, nie podzielają tego stwierdzenia.

– Może wam uda się zareagować i nagłośnić sprawę, bo Straż Miejska nic z tym nie robi. Dziś byłam świadkiem jak tylko ustnie upomniała kilku kierowców…. żenada – napisała do nas Joanna.

Straż Miejska nie może

Faktycznie, strażnicy w tym przypadku jak się okazało niewiele mogą, bo to nie jest teren miejski, a prywatny. Co skutecznie wiąże ręce mundurowym.

– Cały ten teren jest prywatny. Jedne co możemy zrobić to ustalić, czy właściciel wyraża zgodę na parkowanie na nim samochodów. Jeżeli się zgodzi, to nie ma podstawy prawnej do przeprowadzenia interwencji – wyjaśnił nam Jacek Pytel ze Straży Miejskiej w Katowicach.

Z tego co udało nam się dowiedzieć teren należy do parafii Ewangelicko-Augsburskiej. W razie braku zgody na parkowanie, to ona musi zapewnić odpowiednie zabezpieczenie terenu, tak aby samochody tam nie wjeżdżały.

– Parafia analizuje kwestię prawną terenu. Jeżeli okaże się, że faktycznie należy do nas, to wtedy podejmiemy działania w tej sprawie – powiedział nam ks. bp dr Marian Niemiec, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach.

1 Komentarz

  1. Kolejny dowód na to, że KZK GOP to dno i kilometr mułu, a jeśli ktoś chce punktualnie, szybko, tanio i wygodnie dotrzeć do pracy, to pozostaje mu tylko samochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.