Przewodnicząca Rady Miasta Katowice Krystyna Siejna / fot. A. Maciaszczyk

Radna miejska Krystyna Siejna chce, by służby miejskie wybudowały chodnik wzdłuż ul. Armii Krajowej. Chodzi o brakujący odcinek w dzielnicy Podlesie, który znacząco poprawiłby bezpieczeństwo. Jednak miasto planuje w tym miejscu budowę ścieżki rowerowej.

Przewodnicząca rady miejskiej Krystyna Siejna w swojej interpelacji poprosiła prezydenta Marcina Krupę, aby rozważyć budowę chodnika wzdłuż ul. Armii Krajowej, od skrzyżowania z ul. Chryzantem do ul. Sołtysiej. Obecnie jezdnię od posesji wzdłuż ulicy odgradza jedynie rów odwadniający.

– Na tym odcinku ulica Armii Krajowej ma położony chodnik tylko po stronie parzystej, natomiast po drugiej stronie jest dość duży rów odwadniający drogę, dopiero za tym rowem są posesje. Mieszkańcy, aby dostać się na chodnik, muszą przejść przez mostek i przedostać się na drugą stronę drogi, przejście po pasach jest tylko w trzech miejscach, a ten odcinek drogi jest dość długi, przechodzą a właściwie przebiegają na drugą stronę w każdym miejscu. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ ruch samochodowy jest szybki, ponadto na łukach drogi nie ma widoczności i o wypadek nietrudno – zaznaczyła w swojej interpelacji Krystyna Siejna. – Mieszka tam dużo starszych osób, dla których pokonanie drogi jest coraz trudniejsze (szczególnie trudny jest odcinek od ulicy Chryzantem do ulicy Sołtysiej). Obecnie planowana jest ścieżka rowerowa po wnioskowanej stronie drogi i bardzo proszę o rozważenie możliwości zaprojektowania i wybudowania również chodnika dla pieszych – dodała.

Reklama

Przewodnicząca Rady Miasta Katowice, a niegdyś wiceprezydent Katowic, zaznaczyła, że prawdopodobnie rów znajdujący się w tym rejonie zostanie zarurowany. To właśnie przez to ma powstać odpowiednia ilość miejsca dla pieszych i rowerzystów.

Władze Katowic nie odpowiedziały jeszcze na interpelację radnej. Mają na to niespełna miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.