Reklama

W ciągu około 12 miesięcy zlikwidują KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, w miejsce trzech organizatorów transportu zbiorowego powstanie nowa jednostka pod wodzą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od początku przyszłego roku mają również zostać ujednolicone ceny biletów w metropolii, tj. na terenie 41 gmin. – Bilet będzie jeden, jedna taryfa – powiedział prezydent Tychów, jednocześnie wiceprzewodniczący zgromadzenia GZM. 

Taryfy mają zostać ujednolicone, a nowy organizator transportu zbiorowego na terenie metropolii ma zacząć działać w przeciągu roku. Prawdopodobnie jednak przejmie kontrolę nad transportem od stycznia 2019 roku.

Reklama

– Zarząd metropolii ma ambitny plan aby od 1 stycznia (2018 roku – red.) wprowadzić nowe taryfy – powiedział Andrzej Dziuba prezydent Tychów. – To metropolia się dostosuje do taryf tyskich, które są niższe, ale będzie się to wiązało również z tym, że w niektórych segmentach u nas, te bilety będą musiały być ciut droższe – tłumaczył radnym prezydent Dziuba.

Zyskać mają na tym, przede wszystkim ci, którzy jeżdżą na terenie więcej niż jednego miasta.

Uzgodnienia w sprawie stawek biletów jeszcze trwają. 2 listopada ma się w tej sprawie odbyć spotkanie w KZK GOP.

Natomiast na najbliższym walnym zgromadzeniu metropolii ma zostać powołana jednostka budżetowa, która zajmie się organizacją komunikacji na terenie gmin zrzeszonych w GZM. Data walnego zgromadzenia nie jest jeszcze znana.

Likwidacja np. MZK Tychy nie odbije się negatywnie na pracownikach jednostki. – Nasi pracownicy mają zagwarantowaną pracę – podkreślił prezydent Tychów.

Reklama

7 KOMENTARZE

  1. I co z tego, skoro dalej będę musiał biegać 20 km w poszukiwaniu automatu, w celu zakupu biletu na 3 miasta, bo kierowcy zwykle biletów nie mają, a zakodowanie go na karcie śkup trwa nawet i pół dnia. Sam automat też nie gwarantuje, że będę mógł kupić bilet – w 50% przypadków coś się dzieje – albo nie można płacić gotówką, albo jakiś błąd drukarki. Z zakupem w kiosku lub osiedlowym sklepie nigdy nie było problemu! Ale jakaś tęga głowa musiała to zepsuć, ktoś chory na głowę i yntylygyntny inaczej, kto zamiast siedzieć w zarządzie KZK GOP, powinien czyścić podłogę w autobusach! W Łodzi ostatnio kobieta wygrała sprawę w sądzie, gdzie poszło o brak możliwości zakupu biletu, więc i dla GOP jest jakaś nadzieja.

  2. Jeśli cena biletu na jedno miasto spadnie do 1pln to wrócę do korzystania z komunikacji.
    Póki co nie opłaca mi się iść 15min na przystanek aby płacić 2,40pln(o ile nie więcej obecnie) za przejechanie 3 przystanków i jeszcze z tego przystanku iść 10min do miejsca pracy, skoro na rowerze jestem w pracy za 15min(zimą 25min). Nawet samochodem wychodzi taniej,ale za to korki zniechęcają.

  3. Skorzystają Ci, którzy jeżdżą na terenie więcej niż jednego miasta, a zapłacą za to Ci, którzy jeżdżą tylko na terenie jednego miasta… czyli zdecydowana większość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.