Reklama

Już myślą o świątecznych dekoracjach. Zdaje się już ruszyły przygotowania do okresu świąteczno-noworocznego w Katowicach. Jeden z katowickich radnych zawnioskował do władz miasta o iluminacje świąteczne w Wełnowcu-Józefowcu.

W zeszłym roku na iluminacje świąteczne Katowice wydały 400 tys. zł. Ozdoby pojawiły się też wtedy po raz pierwszy w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec i mieszkańcom przypadły do gustu. Elementy iluminacji świątecznej ozdabiały dwie ulice.

Reklama

– Mieszkańcy dzielnicy bardzo pozytywnie wypowiadali się o tym przedsięwzięciu, za co przy okazji serdecznie dziękuję w ich imieniu oraz swoim. W związku z tą pozytywną reakcją proszę o kontynuowanie oraz rozszerzenie tych działań w okresie świąteczno-noworocznym – interpelował do prezydenta Katowic radny Marek Nowara z RAŚ. Rajca chce też aby przyozdobiono jedną z choinek w dzielnicy.

Miasto zamierza w tym roku ponownie ozdobić dzielnicę i to jest dobra wiadomość dla mieszkańców. Iluminacje pojawią się ciągu ulic: Józefowskiej, Słonecznej, Ściegiennego, Szczecińskiej i Bytkowskiej. – Dodatkowo, ozdobiona zostanie jedna wybrana choinka na terenie dzielnicy – podkreślił wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula.

W 2016 roku iluminacje zaczęły świecić 4 grudnia. Na Rynku w Katowicach pojawił się wtedy duży napis, przyozdobiono też m.in. sztuczną Rawę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.