Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz

Marcin Krupa powołał zespół. Zarządzeniem prezydenta Katowic powołano specjalny zespół, który ma zająć się opracowaniem programu nauczania edukacji regionalnej. W zespole znalazło się 10 osób – przedstawicieli władz, muzeum miejskiego, nauczycieli i środowiska uniwersyteckiego.

Prezydenckie zarządzenie z 18 października br. powołało do życia zespół, który przygotuje specjalny dokument – program nauczania przedmiotu „edukacja regionalna”. Nie wyznaczono terminu, w którym zespół ma zakończyć prace, ale wiadomo, że miasto chciałoby wprowadzić nowy przedmiot do szkół od roku szkolnego 2018/2019.

Reklama

W skład zespołu weszło 10 osób: przewodniczący zespołu Waldemar Bojarun (wiceprezydent), Sławomir Witek (naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice), Grażyna Burek (zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Katowice), Jacek Siebel (dyrektor Muzeum Historii Katowic), Ewa Koclejda (nauczyciel historii, doradca metodyczny), Beata Staniczek (doradca metodyczny), Daniela Dylus (nauczyciel j. polskiego), Krystian Węgrzynek (pracownik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), Sonia Gogulla (przedstawicielka Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach) i Mariola Lux (przedstawicielka Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach).

Marcin Krupa powierzył wykonanie zarządzenia naczelnikowi Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice.

Edukacja regionalna w przyszłym roku

W marcu 2017 katowiccy radni zdecydowali, że będzie dofinansowane doskonalenie zawodowe nauczycieli m.in. w zakresie edukacji regionalnej. Nabytą wiedzą nauczyciele będą się dzielić z uczniami już w roku szkolnym 2018/2019. 

– Wszystkie nasze dzieci, które chodzą do katowickich szkół, powinny mieć świadomość i wiedzę w zakresie tego co działo się, co dzieje się na Górnym Śląsku. Mieć pełną wiedzę z zakresu historii tego regionu – deklarował wtedy Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W poprzedniej kadencji wnioski o finansowanie edukacji regionalnej w Katowicach, składali radni RAŚ i PO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.