Hala MORIS / fot. moris.chorzow.pl

O tym tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w Katowicach było głośno w całym kraju. 23 października upłyną 3 lata od tragicznego w skutkach wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Chopina. Zginął wtedy reporter „Faktów” TVN Dariusz Kmiecik, jego żona Brygida, dziennikarka TVP oraz ich dwuletni syn Remigiusz.

Na pomysł organizacji „Memoriału Kmiecików” turnieju piłki nożnej, poświęconego pamięci tragicznie zmarłej rodziny, wpadł katowicki radny Krzysztof Pieczyński.

– Również mocno przeżyłem tę tragedię, gdyż wiele lat znałem się z Darkiem. Znaliśmy się nie tylko na niwie zawodowej, ale przede wszystkim z boiska, ponieważ Darek był wielkim fanem piłki nożnej i właściwie każdą wolną chwilę starał się spędzać na boisku, dzięki czemu wielokrotnie mieliśmy okazję grać zarówno w jednej drużynie, jak i przeciwko sobie – mówi Krzysztof Pieczyński. – Pomyślałem więc, że najlepszą formą upamiętnienia rodziny Kmiecików będzie właśnie organizacja turnieju piłkarskiego ich imienia. Bardzo szybko udało mi się nawiązać kontakt z bratem Darka Krzysztofem oraz jednym z najbliższych przyjaciół Darka Bartoszem Nowakiem i wspólnymi siłami udało nam się zorganizować wspaniałą imprezę wspominającą i upamiętniającą Kmiecików – dodaje.

Z Katowic do Chorzowa

Memoriał w pierwszą rocznicę śmierci Kmiecików odbył się w Katowicach, w drugą rocznicę na prośbę rodziny Dariusza przeniesiono go do Chorzowa – jego rodzinnego miasta.

W sobotę 21 października o godzinie 8.50 również w hali MORiS w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113 rozpocznie się III Memoriał Kmiecików. Swój udział potwierdziło 10 drużyn, w tym m.in. TVP na czele z prezenterem Rafałem Patyrą, TVN w składzie m.in. z Tomaszem Sianeckim i Grzegorzem Kajdanowiczem, Urząd Miasta Chorzów, Urząd Miasta Katowice czy też drużyna przyjaciół pod nazwą „Kmieciki”.

Kibicować mogą całe rodziny, będą atrakcje sportowe, animacje dla najmłodszych, pokazy pierwszej pomocy oraz licytacje atrakcyjnych przedmiotów jak np. koszulki reprezentacji Polski z podpisami piłkarzy. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Iskierka”.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.