Reklama

Nowoczesny dworzec autobusowy powstanie w centrum Katowic. Jest przetarg na węzeł przesiadkowy przy ul. Sądowej

A. Maciaszczyk

Węzeł Sądowa / fot. UM Katowice
Reklama


Nowoczesny dworzec autobusowy powstanie w centrum Katowic. Urząd Miasta Katowice ogłosił przetarg na budowę węzła przesiadkowego przy ulicy Sądowej w Katowicach. Ma kosztować ponad 46 mln zł (netto). Powstanie dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia, którego w Katowicach od wielu lat brakuje.

Węzeł Sądowa powstanie przy wjeździe do Katowic od strony Drogowej Trasy Średnicowej. Od lat mówi się o potrzebie porządnego dworca autobusowego w centrum Katowic.

Reklama

– Węzeł przesiadkowy powstanie przy ulicy Sądowej i będzie umożliwiał swobodne przesiadki z autobusów komunikacji miejskiej na autobusy dalekobieżne. Infrastruktura obejmuje także budynek podróżny, w którym na parterze znajdzie się poczekalnia dla połączeń lokalnych oraz na piętrze dla połączeń międzynarodowych – informuje katowicki magistrat.

Węzeł Sądowa / fot. UM Katowice

W budynku pojawi się również infrastruktura towarzysząca – toaleta, mała gastronomia, punkt prasowy, przechowalnia bagażu.

Przy węźle powstanie też parking dla ponad 100 pojazdów oraz wiata rowerowa. Pojawi się też strefa Kiss&Ride.

Wartość całkowita projektu to 59,5 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie 34,6 mln zł (blisko 60% wartości projektu). Budowa ma potrwać 22 miesiące, oferty można zgłaszać do 28 listopada.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. nie wierze! o tym co mialo powstac na miejscu galerii pisano podobnie niestety ktos wzial w lape i powstal bazar, tzreba liczyc sie z tym ze bedzie podobnie , a co do projektu .. 100 miejsc parkingowych to chyab dla obslugi nawet nie starczy … o innych delikatnie mowiac ” niedoskonalasciach nawet pisac nie warto|”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie