Reklama

Katowice powinny wprowadzić darmową komunikacje miejską dla dzieci – uważa miejski radny. Rozmawiamy z Tomaszem Maśnicą

Artur Maciaszczyk

Tomasz Maśnica / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

O darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży w Katowicach rozmawiamy dzisiaj z radnym Tomaszem Maśnicą z klubu Platformy Obywatelskiej. To właśnie klub radnych PO, chce darmowych przejazdów dla dzieci i młodzieży z Katowic. Złożyli w tej sprawie wniosek do budżetu miasta na 2018 rok. O darmową komunikację dla dzieci i młodzieży od lat stara się właśnie radny Maśnica.


Posłuchajcie rozmowy z Tomaszem Maśnicą, katowickim radnym z klubu PO:

 


– Temat jest wydaje mi się bardzo ważny. Dotyczy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży naszego miasta. Darmowa komunikacja pozwoliłaby na to, że częściej by dzieci, tudzież młodzież mogła korzystać z różnych innych dóbr edukacyjnych, kulturalnych, sportowych na terenie naszego miasta, nie ponosząc z tego tytułu dodatkowych kosztów – powiedział Tomasz Maśnica.

Katowicki radny uważa, że darmowa komunikacja powinna zostać wprowadzona, nawet jeżeli w pierwszej fazie miałaby to być formuła pilotażowa. Maśnica podkreślił, że konkretne szczegóły, co do wieku korzystających z darmowych przejazdów, należy wypracować wspólnie z miastem.

– Jedna z moich interpelacji dotyczyła darmowego przejazdu dzieci i młodzieży na różnego rodzaju konkursy, zawody sportowe w ramach lekcji – powiedział Maśnica, podkreślając, że jest wiele możliwości podejścia do tego zagadnienia.

Trzeba jednak przede wszystkim patrzeć na finanse.  To one będą miały tutaj decydujące znaczenie.

– Koszt powiedzmy ten podstawowy, prawdopodobnie to jest rząd być może 2 mln złotych, przy dużym budżecie miasta Katowice, nie jest to aż takim dużym obciążeniem  – zaznaczył. – To są bardzo szacunkowe wyliczenia, które być może na dzisiaj nie są takie trafne i dokładne – dodaje.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie