Rada Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz

Katowicki radny Forum Samorządowego Józef Zawadzki zgłosił nietypowy wniosek do prezydenta Katowic. Chce zakupu ocieplanych domów dla kotów wolnożyjących. Domki pozwolą im łatwiej przetrwać zimę.

Według wyliczeń radnego jeden dom ma kosztować około jeden 200-280 zł.  Domki na pewno się pojawią w mieście w tym roku. Urząd Miasta Katowice chce kupić przed okresem zimowym 4 takie domki, które po zakupie mają trafić do organizacji zajmujących się zwierzętami.

Mały kotek / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl
Reklama

Tak naprawdę duża ilość domków pojawi się w przyszłym roku w Katowicach, za sprawą Budżetu Obywatelskiego. Sam zakup takich domków to nie jest taka prosta sprawa. Jak wyjaśnił wiceprezydent Mariusz Skiba, postawienie takiego domku w odpowiedniej lokalizacji wiąże się z potrzebą otrzymania zgody administracji budynku, bądź wspólnot. Należy też systematycznie utrzymywać porządek i czystość wokół nich.

– W związku z tym, niezbędna w tej kwestii jest współpraca organizacji pozarządowych pomagających zwierzętom, zarządców budynków oraz karmicieli zwierząt – stwierdził Mariusz Skiba. – Na chwilę obecną powyższe przesłanki spełnia projekt ogólnomiejski do Budżetu Obywatelskiego 2018 pn. „Domki dla kotów wolno żyjących — schronienie i bezpieczeństwo”, który obejmuje zakup ponad 70 szt. ocieplanych domków – dodał. Kupno 76 domków ma kosztować ponad 42 tys. zł.

Miasto Katowice sezonowo dokarmia koty wolnożyjący w okresie jesienno-zimowym, kastruje je i sterylizuje. Zdaniem urzędników: „ograniczenie liczebności populacji kotów wolno żyjących jest najlepszą metodą poprawiającą ich dobrostan”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 27 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.