Dzieła Beksińskiego jeszcze tylko do niedzieli. W najbliższą niedzielę w Muzeum Historii Katowic odbędzie się finisaż wystawy „Mroki podświadomości. Beksiński”. Wystawa była dostępna w miejskim muzeum od czerwca. W dniu zakończenia dzieła Beksińskiego będzie można obejrzeć za darmo.

W niedzielę 15 października br. uroczyste zakończenie wystawy dzieł Zdzisława Beksińskiego. Muzeum Historii Katowic nie ukrywa, że to jedna z najchętniej oglądanych wystaw czasowych w historii placówki.

“Można powiedzieć, że w pewien sposób zżyliśmy się z obrazami Artysty, wypełniły nie tylko wnętrza sal wystawowych, ale też zostawiły swój ślad w nas samych, w sposobie odbioru, postrzegania, wrażliwości. Wystawa była tłumnie odwiedzana, a księga pamiątkowa „pęka” od ilości wpisów, pozostawionej w słowie cząstki emocji. Za co dziękujemy” – piszą w podsumowaniu pracownicy MHK.

Zwiedzanie w niedzielę podczas finisażu będzie odbywać się w godzinach 11.00 – 15.00. W tym dniu wstęp bezpłatny dla wszystkich odwiedzających.

O godzinie 15.00 odbędzie się podsumowujące spotkanie z dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku – Wiesławem Banachem. To z tego muzeum pochodzą prawie wszystkie dzieła, prezentowane na katowickiej wystawie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.