Festiwal Sportów Śnieżnych - Plakat / fot. mat. pras.

W Katowicach 14-15 października, czyli w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się Feskiwal, czyli Festiwal Sportów Śnieżnych. Wydarzenie pozwoli nie tylko przygotować się do nadchodzącego sezonu zimowego, będzie można również nauczyć się jazdy na snowboardzie. Do tego gratka dla miłośników skoków narciarskich, bo w wydarzeniu weźmie udział Adam Małysz, a o bezpieczeństwie w górach opowiedzą ratownicy GOPR.

Festiwal Sportów Śnieżnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Podczas Feskiwalu na Śląsk zawitają największe stowarzyszenia śnieżne, m.in. Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Polski Związek Biathlonu. Dodatkowo trenerzy, zawodnicy i lekarze opowiedzą nam o swoich dyscyplinach.

Ogromną atrakcją będą goście specjalni, czyli: Adam Małysz z trenerem Apoloniuszem Tajnerem oraz biathlonista – Tomasz Sikora. Opowiedzą oni uczestnikom festiwalu o swojej karierze i o tym, jak przygotować się do uprawiania danej dyscypliny. Adam Małysz wraz z Apoloniuszem Tajnerem będzie gościem Feskiwalu w sobotę między 13:00 i 15:00, natomiast z Tomaszem Sikorą spotkamy się w niedzielę – 15 października – o tej samej porze.

Poza spotkaniami z gośćmi specjalnymi podczas Festiwalu Sportów Śnieżnych zostaną wygłoszone niezwykle ciekawe prelekcje. Ratownicy GOPR doradzą, jak zachować bezpieczeństwo w górach zimą, przedstawiciele SITN zaprezentują ścieżkę kariery instruktora, a dr Mariusz Smolik ze stowarzyszenia PolSkiMed opowie o urazach i zespołach bólowych w butach narciarskich. Rodzice, którzy chcą wprowadzić swoje dzieci w świat sportów śnieżnych, dowiedzą się, jak przygotować swoje dzieci do zajęć na śniegu podczas Akademii Sitnusia.

Wykłady to jednak nie wszystko, co przygotowali dla miłośników zimy organizatorzy I Feskiwalu. W MCK na dwa dni powstanie tor do nauki snowboardingu dla dzieci, przygotowany przez zespół Riglet Park. Najmłodsi wezmą także udział w zajęciach Akademii Sitnusia, którą poprowadzą instruktorzy SITN-PZN. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, atrakcją będą pokazy psów oraz wystawa zabytkowych nart należących do legend narciarstwa polskiego. Polski Związek Biathlonu odda do dyspozycji gości strzelnicę laserową i automatomat do strzelania. Można będzie również zobaczyć pełne wyposażenie biathlonisty.

Wystawcy zadbają też o odpowiednie przygotowanie uczestników Feskiwalu do sezonu zimowego. Fitness Academy, doradzi, jakie ćwiczenia dobrać, aby poprawić swoją kondycję i rozgrzać ciało przed feriami na nartach. Do zdobycia będą bezpłatne wejściówki na zajęcia w klubie.

Feskiwalowy weekend zapowiada się zatem obiecująco. Wystawcy i prelegenci będą czekali od godziny 10:00 do 18:00 każdego dnia imprezy.

Wstęp jest odpłatny. Bilety dla dorosłych (między 15. a 65. rokiem życia) kosztują 7 zł. Wydarzenie ma charakter rodzinny, dlatego organizatorzy przygotowali także bilety rodzinne w cenie 10 zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.