Przebieg układu drogowego

Miasto chce wybudować nowy odcinek drogi na os. Tysiąclecia. Władze miasta właśnie ogłosiły zamierzenie inwestycyjne, które będzie polegało na rozbudowie układu drogowego. Chodzi o rejon budynków przy ul. Tysiąclecia 82 i 88. Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy i ma m.in. usprawnić dojazd do budynku pogotowia.

Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Katowice poinformował o planowanej inwestycji, która obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej i realizację układu drogowego w rejonie ul. Tysiąclecia 88b (w oparciu o obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru osiedla, obowiązujący od 2011 roku).

Zadanie będzie podzielone na dwa etapy. Pierwszy obejmie wykonanie odcinka drogi od budynku nr 82 do budynku 88b, m.in. budowę jezdni, chodnika, odwodnienia i sieci oświetlenia drogowego. Drugi etap będzie de facto przebudową istniejącej drogi, prowadzącej od budynku 86a do budynków 90 i 88.

Reklama

„Przedmiotowa inwestycja ma na celu poprawę obsługi komunikacyjnej obszaru w rejonie ulicy Tysiąclecia 88b, w tym uzyskanie dogodnego dojazdu dla potrzeb służ ratunkowych. Przebieg planowanej drogi jest zgodny z przyjętą polityką przestrzenną oraz zasadami rozwoju systemu transportowego” – zaznaczają urzędnicy.

Magistrat przewiduje, że w 2017 roku rozpocznie się opracowywanie dokumentacji projektowej, a w 2018 roku zostanie zrealizowany pierwszy etap inwestycji. Zamierzenie inwestycyjne ujęto także w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Swoje uwagi i pytania co do tej inwestycji można zgłaszać na platformie konsultacji społecznych do 16 października br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.