Reklama

Kobiety manifestują w Katowicach. Kilkadziesiąt kobiet manifestuje na Rynku w Katowicach. Pomimo kiepskiej pogody przed Teatrem Śląskim głośno słychać głos kobiet domagających się swoich praw. Zbierane są podpisy pod projektem ustawy „Ratujmy Kobiety”.

Projekt „Ratujmy Kobiety” zakłada m.in. wprowadzenie rzetelnej edukacji seksualnej, dostęp do antykoncepcji – w tym tej awaryjnej, legalne przerywanie ciąży do 12 tygodnia, dostęp do badań i zabiegów bez względu na zasobność portfela. W sumie projekt ma już zebrane ponad 100 tys. podpisów, jednak potrzeba ich więcej. Bezpieczna liczba to dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy zebranych podpisów.

Reklama

Panie na deszcz nie narzekały. – Pogoda jest taka, jak pogoda dla praw kobiet w Polsce – powiedziała nam Arnika Kluska jedna z organizatorek.

To znacznie mniejsza w frekwencję kontynuacja słynnego „Czarnego Protestu”, który miał miejsce w zeszłym roku.

Manifestujący na Rynku pojawili się już o godzinie 15.00. Protest oficjalnie rozpoczął się o godzinie 17.00. Potrwa do około godziny 20.00.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. A ten facet z parasolem to tez kobieta, czy jeden z gapi??? Nie pracują i z nudów stoją i się gapią, a media robią z tego straszną papkę. Idiotyzm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.