Reklama

Pociągi między Katowicami a Tychami pojadą przez Ochojec, Murcki i Kostuchnę? To może wydłużyć podróż pociągów. O analizę ewentualnej trasy wystąpił jeden z katowickich radnych.

Borys Pronobis z Forum Samorządowego wystąpił na ostatniej Komisji Rozwoju Rady Miasta Katowice o opracowanie analiz i wyliczeń w zakresie zasadności przywrócenia ruchu kolejowego na trasie Katowice-Tychy przez Ochojec, Murcki, Kostuchnę. Obecnie linia S4, czyli pociągi z Katowic do Tychów jeżdżą przez Podlesie, Piotrowice Brynów i Ligotę.

Reklama

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, do którego należą Koleje Śląskie, w trakcie posiedzenia komisji negatywnie ocenili pomysł ruchu kolejowego przez Ochojec i Murcki. Miałby to znaczenie wydłużyć przejazd pociągów, nie bez znaczenia są tutaj także ograniczone parametry eksploatacyjne.

– Niemniej jednak jakiekolwiek analizy dotyczące przywrócenia Istniejącej linii dla ruchu pasażerskiego wymagaj ą aktualnych informacji dotyczących zamierzeń inwestycyjnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dla dostosowania linii do obsługi ruchu pasażerskiego – wyjaśnił wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula, w piśmie skierowanym do radnego Pronobisa.

Miasto wystąpiło do PKP PLK z wnioskiem o przedstawienie aktualnych informacji na temat planów w zakresie tej trasy. Być może jeszcze w tym roku dowiemy się jakie są realne szanse przywrócenia ruchu kolejowego przez Ochojec, Murcki i Kostuchnę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.