Festiwal Rawa Blues / fot. Kina Wojtala

Szybki przewodnik po Festiwalu Rawa Blues. Już w sobotę w Spodku odbędą się koncerty w ramach 37 edycji Festiwalu Rawa Blues. Co tym razem przygotowali organizatorzy dla publiczności? Oto nasz szybki przewodnik.

Od godziny 11.00 tradycyjnie, koncerty w spodku otwierane są przeglądem zespołów walczących o główną nagrodę jaką jest występ na scenie głównej. Wśród kapel walczących o to trofeum nie zabraknie silnej reprezentacji z naszego regionu (Forsal, Rockomotive). Z całą pewnością warto przyjść i posłuchać zmagań artystów o których być może niedługo będzie głośno w całej Polsce.

Rawa Blues Festiwal słynie z twardego reżimu czasowego, więc równo o godzinie 15.00 rozpoczną się koncerty na scenie głównej. Wśród wykonawców będzie można zobaczyć m. in. Grzegorza Kapołkę z jego niesamowitym Trio, oraz zespół Two Timer składający się z młodej siły polskiego bluesa.

Od godziny 18.05 rozpocznie się koncert finałowy który zainauguruje Kris Barras Band. Będzie to z całą pewnością start od potężnego gitarowego brzmienia – fani tego instrumentu nie mogą przegapić tego koncertu! Po tym koncercie, na scenę wejdzie Sonny Landreth, wirtuoz gry techniką bootleneck. W tym roku, nie zabraknie także muzyki gospel, dla gości festiwalu organizatorzy przygotowali koncert Tim-a Woodsona z zespołem. Jeśli jesteście wielbicielami tradycji muzyki gospel z lat 60, to z pewnością ten koncert przypadnie wam do gustu.

Na wielki finał w tegorocznej edycji wystąpi The Marcus King Band. Jest to młody i utalentowany Amerykanin, który niczym huragan zmiata wszystkie nagrody na festiwalach bluesowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.