Letnie Kino Plenerowe na osiedlu Witosa / fot. Paweł Kowalski
Reklama

Aż 62 projekcje filmowe przez dwa miesiące na osiedlu Witosa zakłada jeden z projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie trwa, a mieszkańcy mieli już okazję do tego żeby oglądać filmy na Placu Herberta i chyba im się podobało. Jeżeli projekt „Letni Festiwal Filmowy #KINOnaWITOSA” przejdzie w głosowaniu, to czeka ich 62-dniowy festiwal pełen kina.

– Festiwal to nie będą tylko same seanse filmowe – przekonuje Krzysztof Kraus, który złożył projekt w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. – To będzie strefa gastro (może z food truckami), to będzie strefa aktywności dla dzieci, wydarzenia towarzyszące. Plac Herberta będzie żył nie tylko wieczorami. To doskonała opcja na spędzenie wolnego czasu dla tych wszystkich, którzy wakacyjne tygodnie spędzają w mieście – oczywiście nie tylko na Osiedlu Witosa  – dodaje. W sumie projekt ma kosztować przeszło 350 tys. zł.

Reklama

Z projektu mają skorzystać także mieszkańcy, Załęskiej Hałdy, Załęża i osiedla Tysiąclecia. 62 projekcje filmowe mają się odbyć w lipcu i sierpniu 2018.

– Każdy z dni tygodnia będzie miał jakąś filmową kategorię, to znaczy w piątki np. będzie komediowy piątek, w soboty kino familijne, w niedziele kino francuskie itp. Tak jak zazwyczaj w kinie na Witosa chcemy zapytać Mieszkańców o ich preferencje w głosowaniu internetowym – w ramach podanych kategorii. Myślę, że środków wystarczy na filmy stosunkowo nowe i na pewno na poziomie – mówi Krzysztof Kraus.

Zdaniem autora projektu, dobry film obejrzy każdy, dlatego mimo, że jest to projekt lokalny, to jednak otwarty na dużą część mieszkańców.

– Do naszego plenerowego kina będzie mógł przyjść każdy. Skala festiwalu – 62 dni, spory plac doskonale skomunikowany z innymi częściami Katowic i miastami ościennymi! – bić będzie na głowę plenerowe kina w miejscowościach wypoczynkowych. Dzięki różnorodnemu repertuarowi każdy znajdzie coś dla siebie, a znając nasze doświadczenie będą też tacy, którzy zobaczą wszystkie filmy – zaznacza Kraus.

Głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego trwa do 24 września.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.