W czwartek miasto pokaże plan naprawczy dla Szpitala Murcki. Urząd Miasta Katowice w czwartek (21 września) pokaże plan naprawczy dla Szpitala Murcki. To ostatni kalendarzowy dzień lata.

Plan naprawczy zaprezentuje o godzinie 10.00 w budynku magistratu prezydent Marcin Krupa i Piotr Zaczek, prezes Szpitala Murcki.

Plan ma przedstawić założenia naprawczo-rozwojowe, które zostały wypracowane w przeciągu ostatnich 6 miesięcy.

– Głównym założeniem programu naprawczego na pewno nie będzie redukcja etatów – zapewniał w marcu Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki.

Czytaj również: „Skur…syny” oburzył się katowicki radny w trakcie komisji. W Szpitalu Murcki krew, pot i łzy albo fuzja z GCM

Plan ma m.in. szczegółowo określić zakres potrzebnych inwestycji w szpitalu – obecnie nie wiadomo ile mogą one kosztować. Zakres liczbowy podawany w przeciągu ostatnich kilku miesięcy to od 30-40 do nawet przeszło 100 mln zł.

Szpital Murcki w ostatnim czasie został dokapitalizowany przez miasto kwotą 5 mln zł. Chociaż to nie kończy jego problemów finansowych.

Pierwotnie wszystko wskazywało na to, że Szpital Murcki zostanie wchłonięty przez Górnośląskie Centrum Medyczne, jednak po protestach pracowników i mieszkańców – głównie Murcek, prezydent Katowic zdecydował, że jednostka pozostanie w rękach miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.