Od lewej Borys Pronobis, Jerzy Forajter i Krystyna Siejna na sesji Rady Miasta / fot. Erdem Yildiz
Reklama

W katowickiej szkole potrzebna jest większa sala gimnastyczna. Przewodnicząca rady miejskiej złożyła wniosek do budżetu miasta na przyszły rok, w którym zaproponowała budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 21 w Podlesiu. Według niej obecna sala jest niewystarczająca.

Wniosek o budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 21 im. K. Miarki przy ul. J. Malczewskiego 1 w Podlesiu złożyła Krystyna Siejna – przewodnicząca Rady Miasta Katowice. Obecna jest zbyt mała, a właśnie wchodząca w życie reforma edukacji pozostawi w szkole dzieci z klas 7 i 8.

Reklama

W swoim wniosku Krystyna Siejna zaznaczyła, że:

[…] Szkoła Podstawowa Nr 21 obsługuje dzielnice Podlesie i Zarzecze, jest to duża szkoła, w 2013 zostało dobudowane dodatkowe piętro dydaktyczne, ponieważ było za mało sal lekcyjnych. Po reformie oświatowej w szkole pozostały klasy 7, a w przyszłym roku 8. Wąskim gardłem szkoły są zajęcia z WF, niewymiarowa sala gimnastyczna nie wystarcza dla wszystkich klas. Wnioskuję o dobudowanie sali gimnastycznej z 1 piętrem dydaktycznym połączonej przewiązkami z budynkiem głównym dla zapewnienia odpowiedniej ilości pomieszczeń dla lekcji WF […]

Wniosek zostanie rozpatrzony w ramach prac nad przyszłorocznym budżetem Katowic. O tym, czy został uwzględniony, dowiemy się pod koniec listopada.

Warto zaznaczyć, że już w poprzednich latach lokalna społeczność Zarzecza i Podlesia oraz tamtejsi radni dzielnicowi i radni miejscy wnioskowali o zwiększenie ilości miejsc dla dzieci w szkołach lub budowy nowej placówki.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.