foto: Infokatowice.pl

W Katowicach otwarto ścieżkę rowerową, która połączyła osiedle Witosa z centrum miasta. Chodzi o 1,5 km odcinek wart 1,1 mln zł.

Ścieżka połączyła istniejącą trasę wzdłuż ulicy Chorzowskiej z Osiedlem Witosa wzdłuż ulic: Bocheńskiego, Pukowca, Kolońska i Rataja.

– Katowice to miasto z każdym rokiem coraz bardziej przyjazne dla rowerzystów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury rowerowej – w tym roku zaplanowaliśmy inwestycje warte ok. 6 mln zł. Ścieżka rowerowa, która łączy Osiedle Witosa z centrum to jedna z najważniejszych inwestycji w tym roku warta ponad 1 mln zł. Bardzo się cieszę, że sprawdza się nasza strategia, by rowery pełniły w Katowicach funkcję zarówno rekreacyjną, ale też transportową. – dodaje prezydent.

To nie jedyne połączenie rowerowe, które zostało ostatnio otwarte w Katowicach. Rowerzyści mogą korzystać już z przejazdu  ul. Bohaterów Monte Cassino wzdłuż ulic: Leopolda, Wiertnicza Techników aż do ul. Popiełuszki, a obecnie trwają prace przygotowawcze realizacji tej ścieżki aż do Alei Niepodległości. Inwestycja ma mieć około 2 km długości.

Trwa też procedura przetargowa nad połączeniem infrastruktury w biegu ul. Bohaterów Monte Cassino z Bulwarami Rawy o długości ok. 800m. Obecnie w tej części zakończono prace na odcinku ul. BMC od ul. Leopolda do wysokości ul. Burowieckiej.

Ogłoszony przetarg dotyczy pozostałego odcinka, tj. od ul. Burowieckiej do Bulwarów Rawy.

 

1 Komentarz

  1. Pomijam, że DDR na Witosa istnieje już chyba półtorej-dwa miesiące (fakt – brak powszechnej informacji ze strony urzędu miasta o stanie tych dróg, lokalizacji ani ich ukończeniu), natomiast zastanawia mnie zapis “a obecnie trwają prace przygotowawcze realizacji tej ścieżki aż do Alei Niepodległości” w stosunku do nitki Dąbrówka Mała – Leopolda. Nie jest przypadkiem tak, że ten odcinek został już “zrealizowany” poprzez wymalowanie szeryfów rowerowych w ruchu ogólnym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.