fot. Stowarzyszenie Wolnej Herbaty / facebook.com/events/496047170731748/
Reklama

W niedzielę 17 września posprzątają katowickie Alpy – tak potocznie nazywają się hałdy znajdujące się za Parkiem Wełnowieckim, pomiędzy ulicami Cisową i Owocową. To tereny zielone, z których zrobiono dzikie wysypiska.

– Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne sprzątanie katowickich Alp. Zbiórka odbędzie się o godz. 12.00 – przy głównym wejściu do Parku Wełnowieckiego – tj. na końcu ulicy Cisowej, przy dwóch kolumnach. Tam rozdzielimy chętnym rękawiczki i worki na śmieci – mówi Olaf Józefoski ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty, organizatora wydarzenia.

Reklama

Hałda Wełnowiecka  to popularne miejsce spacerów dla mieszkańców okolic, zwłaszcza tych posiadających psy. Z terenu hałdy rozpościera się piękny widok na okolicę, a w słoneczne dni można dojrzeć nawet tatry.

– Po sprzątaniu zapraszamy na bezpłatny poczęstunek z grilla – przewidzieliśmy także opcję dla wegan – i wspólne biesiadowanie i integrację na terenie pobliskiego ROD Dalia – dodaje Olaf Józefoski.

Wydarzenie jest przyjazne dzieciom, organizatorzy zapraszają mieszkańców w każdym wieku.

Organizator akcji — Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, jest organizacją działającą na rzecz ochrony środowiska, promocji ekologii i integracji społecznej. Do tej pory zorganizowało między innymi sprzątanie Stargańca (jeziora pomiędzy Katowicami a Mikołowem), oraz ogólnopolską akcję #codziennie5 zachęcającą do lokalnej odpowiedzialności.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.