21 września poznamy dalsze losy Szpitala Murcki. Koniec astronomicznego lata ma być dniem kiedy pokazany zostanie plan naprawczy dla Szpitala Murcki. To ważna data dla katowickich urzędników, którzy planu, a nawet jego wstępnych założeń nie chcieli przedstawić na posiedzeniu ostatniej Komisji Polityki Społecznej. Efekty wielomiesięcznych prac mają zostać pokazane 21 września.

Od kilku miesięcy mieszkańcy Murcek i okolicznych dzielnic, a także pracownicy Szpitala Murcki czekają na plan naprawczy, który jest przygotowywany w jednostce. Dokument kazał przygotować Marcin Krupa, prezydent Katowic po tym, gdy zdecydował, że miasto jednak utrzyma w swoim posiadaniu generujący straty szpital. Stało się to po protestach pracowników Szpitala Murcki i mieszkańców Murcek, Giszowca i okolicznych dzielnic. Ci domagali się m.in. odwołania prezydenta Katowic.

Na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej Rady Miasta Katowice nie przedstawiono jeszcze planu naprawczego. O jego treść dopytywali radni i zgromadzeni mieszkańcy.

– Państwo jesteście trochę zaniepokojeni tym, że nic się nie dzieje tak na pierwszy rzut oka. Natomiast oczywiście, że się dzieje – powiedział Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.  – Pragnę państwa uspokoić, jesteśmy na ukończeniu tych działań – podkreślił.

Plan ma zostać przedstawiony po 21 września, bo wtedy kończy się astronomiczne lato i taki termin wyznaczył swoim pracownikom prezydent Katowic. Plan ma m.in. szczegółowo określić zakres potrzebnych inwestycji w szpitalu – obecnie nie wiadomo ile mogą one kosztować. Zakres liczbowy podawany w przeciągu ostatnich kilku miesięcy to od 30-40 do nawet przeszło 100 mln zł.

Szpital Murcki w ostatnim czasie został dokapitalizowany kwotą 5 mln zł, która pomogła spłacić najpilniejsze zobowiązania.

– Ja tutaj państwu nie będę przedstawiał wizji hura optymistycznych, że od 2018 roku ta sytuacja się zmieni – zaznaczył wiceprezydent Sobula. – To że szpital pozostaje szpitalem miejskim, miasto pozostaje jego właścicielem, nie przekłada się na poprawę jego wyniku finansowego – dodał.

Wynik finansowy ma się poprawić, po przeprowadzonych inwestycjach. Ich skalę i koszty określi przygotowywany dokument.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.