Reklama

Volkswagen Golf zwrócił uwagę katowickich policjantów, to był pechowy dzień dla jednego z pasażerów, a bardzo udany dla funkcjonariuszy policji. Zatrzymali nie tylko paserów, ale wśród nich poszukiwanego trzema listami gończymi mężczyznę. 46-latek próbował ukryć swoją tożsamość.

Zdarzenie miało miejsce 2 września około 19.00 na ulicy Mickiewicza w Katowicach. – Policjanci zauważyli volkswagena golfa na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Postanowili sprawdzić i wylegitymować jadące w samochodzie osoby. Mężczyźni posiadali przy sobie 20 telefonów komórkowych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 8 z nich figuruje jako skradzione na terenie całego kraju – mówi Aneta Orman z katowickiej policji. – 28-latek oraz jego 46- letni kolega trafili do policyjnego aresztu. Szybko wyszło na jaw, że starszy z nich posługiwał się podrobionym dokumentem i jest poszukiwany trzema listami gończymi, m.in. za kradzieże, oraz czterema zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu – dodaje.

Reklama

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa i posługiwania się podrobionymi dokumentami, trafił do aresztu śledczego. Natomiast 28-latek usłyszał zarzut paserstwa i w jednym przypadku kradzieży. Został objęty policyjnym dozorem, zastosowano wobec niego również poręczenie majątkowe.

Obecnie mundurowi sprawdzają, czy mężczyźni nie brali udziału w innych podobnych zdarzeniach na terenie Katowic.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.