Miasto ogłasza przetarg na lokale gastronomiczne przy szalecie: Kilka miesięcy po oddaniu do użytkowania chyba najsłynniejszej toalety w regionie, katowicki magistrat w końcu ogłasza przetarg na najem lokali gastronomicznych. W sumie budowa budynku C4 kosztowała ponad 4,4 mln zł z czego ponad milion złotych to koszt miejskiego szaletu.

To jedna z bardziej kontrowersyjnych inwestycji w Katowicach. Budynek C4 zdaniem części mieszkańców szpeci Rynek i jest po prostu zbędny. Do tego zasłania Spodek. Ostatnio pojawiły się też zarzuty, że z umieszczonego w nim szaletu dochodzą brzydkie zapachy.

– Dość często spaceruję w pobliżu i czuć tam kupą, moczem i środkami charakterystycznymi dla toalet. Nie wyobrażam sobie w tym budynku cokolwiek jeść – napisała na naszym Facebookowym profilu pani Danuta i nie było to odosobnione spostrzeżenie, zwłaszcza kiedy idzie się pod wiatr od strony szaletu. – Zasłania piękny widok na Spodek, śmierdzi – stwierdziła inna mieszkanka Katowic.

Miasto jednak realizuje swoje wcześniejsze założenia – chce, aby sąsiedztwo szaletu stanowiły obiekty gastronomiczne, chociaż nie może to być lokal typu fast food.

Do wynajęcia są dwa lokale. Pierwszy usytuowany na parterze o powierzchni 101,56 mprzeznaczony na kawiarnię, w którym ma być również prowadzona działalność o charakterze kulturalnym. Drugi lokal położony jest na piętrze o powierzchni 272,16 m2 , jest przeznaczony na restaurację prowadzącą także działalność o charakterze kulturalnym. Stawka wyjściowa to 30 zł z mkw.

 To samo centrum Katowic, a właściwie serce metropolii. Utworzenie pawilonu restauracyjnego oznacza zamknięcie przebudowy rynku. Chcemy, by było to miejsce wyjątkowe, tętniące życiem, zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych i nocnych. Chcemy, żeby obiekt się wpisał w charakter tego miejsca – deklaruje Maciej Stachura naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Miasto wolałoby żeby oba lokale przejął ten sam najemca i właśnie oferty najmu obu lokali jednocześnie będą preferowane. Stawka wyjściowa to 30 zł (netto) za m2.  Trzeba będzie też je dostosować do prowadzonej działalności.

Oferty można składać w Urzędzie Miasta Katowice do 21 września.

4 KOMENTARZE

  1. Kto zezwolił i zatwierdził wybudowanie takiego kiczu w tym miejscu.Budynek ten nijak nie komponuje się z otoczeniem. Wygląda fatalnie,drzwi główne do męskiej toalety otwierają się w ten sposób,że wprost widać siusiających pod ścianą panów a mogło być odwrotnie -pisuary po lewej kabiny po prawej.Reszta jest milczeniem nigdy nie przyjdę tam nic zjeść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.