Reklama

Śląska policja właśnie opublikowała swój film z niedzielnej zadymy z pseudokibicami GKS-u Katowice. Przed meczem z Odrą Opole której kibice byli wspierani przez sympatyków Polonii Bytom, nie doszło do starcia tylko dlatego, że policja na to nie pozwoliła. Atakowali kibice GKS Katowice, którzy w sieci nawet opublikowali film pokazujący jak – ich zdaniem – źle zachowywała się policja. Mundurowi natomiast pokazali nieco dłuższy film i to co się działo z drugiej strony.

Jak wcześniej informowaliśmy, mundurowi byli wyposażeni w kamery, w trakcie działań obecni byli również policjanci zajmujący się tylko i wyłącznie nagrywaniem przebiegu zdarzeń.

Reklama

Poniżej film, który rzekomo ma pokazywać złe działanie mundurowych. – Na tym filmie świetnie widać jak wygląda według policji celowanie „od pasa w dół” nie da się tego obronić – piszą kibice na profilu facebookowym GieKSa.

–  W trakcie doprowadzania na stadion sympatyków Polonii Bytom, którzy przyjechali dopingować drużynę z Opola, pseudokibice  z Katowic dążyli do konfrontacji. Policjanci nie dopuścili jednak do tego. Wtedy pseudokibice miejscowej drużyny swoją agresję skierowali na policjantów. W kierunku mundurowych poleciały kamienie i butelki. Policjanci z katowickiego oddziału prewencji podjęli interwencję, by nie dopuścić do starć i do eskalacji agresji. Użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, gazu oraz strzelb miotających gumowe pociski (tzw. niepenetracyjnych). Po ostrzeżeniu, oddali salwę w kierunku atakujących szalikowców, co ostudziło ich agresję – informuje Aleksandra Nowara ze Śląskiej Policji.

Zatrzymano dwóch kiboli. 33 i 44-latek z Katowic zostali aresztowani, byli nietrzeźwi. Jak informuje policja, byli jednymi z najbardziej agresywnych pseudokibiców.

24-latek z urazem oka natomiast trafił do szpitala. Ranny został również jeden policjant, który doznał urazu klatki piersiowej i nogi. Prawdopodobnie został trafiony butelką lub kamieniem. Z naszych informacji wynika, że wyszedł już ze szpitala.

Reklama

16 KOMENTARZE

 1. Film Policji pokazuje że to kibice zaatakowali a film kibiców pokazuje że Policja mierzy wyżej niż pas. Więc jeśli film Policji ma być odpowiedzią na film kibiców to takie trochę odwracanie kota ogonem. Bo ciągle się rozchodzi o to że ten Policjant mierzył za wysoko i mogło to się skończyć tak jak w Knurowie. M

  • To Twoim zdaniem jeżeli ktoś krzyczy że zrobi Ci krzywdę i rzuca w Ciebie kamieniami i butelkami to nie powinien dostać gumową kulką w głupi chamski, agresywny łeb? Może policja w odpowiedzi na takie zdziczenie powinna w nich futrzanymi misiami maskotkami rzucać?

   • Może idioto nie zauważyłeś, ale rzucanie butelkami zaczęło się po oddaniu strzału przez policję, więc skończ pi****lić

 2. Policjant mierzy i raczej chce odstraszyć, nie strzela. Mierzy, a na filmie policji widać hordę, która tylko czeka żeby zaatakować. W życiu się nie wybiorę na mecz, a już na pewno nie z dzieckiem. To jest jakaś paranoja. Jeszcze miasto utrzymuje klub, a kibole atakują policję….

  • W takim razie się nie wybieraj 🙂 Współczuje ci, że jesteś taki naiwny i we wszystko psom wierzysz. Jakby stwierdzili, że twój syn ukradł coś ze sklepu to też byś wierzył na słowo? A i tak dla twojej świadomości, policja trafiła wtedy pod kasami kulą w oko spokojnie stojącego kibica. Stąd te dymy

 3. Człowieku jak dla ciebie mierzenie z broni w głowę to dobry straszak to może przy ograniczeniach prędkości do 30-stki zamiast progu też postawić takiego delikwenta ze strzelbą w kominiarce?

 4. Ja bym ich zostawił, niech sie tłuką. Nie wysyłać karetek, niech idioci sami sie opatrują. Dlaczego za moje pieniadze z podatków policja ma rozdzielać bandę troglodytów a pogotowie ratować?!?

 5. Zamiast gumowych kul powinna być ostra amunicja i tyle, bydło może wszystko a policja powinna odjechać i dać im spokój przecież to taka grzeczna i dobra młodzież

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.