Kibole z Katowic zaatakowali policjantów. Burda przed meczem

A. Maciaszczyk

Reklama

Do burdy doszło w niedzielę przed meczem GKS Katowice z Odrą Opole w Katowicach. Na szczęście nie doszło do bezpośredniej konfrontacji między kibolami tylko dzięki interwencji policji. Atakowali pseudokibice związani z GKS-em Katowice.

Funkcjonariusze eskortowali na stadion kibiców gości, których wspierali kibice Polonii Bytom – ci mieli zachowywać się spokojnie. Chcieli ich zaatakować szalikowcy GKS-u Katowice, gdy się nie udało zaatakowali policjantów. Obrzucili mundurowych kamieniami i butelkami, ci odpowiedzieli gazem łzawiącym i strzałami z broni gładkolufowej.

Reklama

Jeszcze wczoraj zatrzymano dwóch kibiców GKS-u Katowice. – Byli mocno nietrzeźwi – usłyszeliśmy na policji. Prawdopodobnie usłyszą zarzuty czynnej napaści.

Ranny jest jeden z policjantów został uderzony butelką lub kamieniem. Z urazem nogi i klatki piersiowej trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do szpitala trafił też jeden z pseudokibiców. 24-letni mieszkaniec Katowice doznał urazu oka, trafił do kliniki okulistycznej.

 

Policjanci jak sami zaznaczają nie mają sobie nic do zarzucenia, mundurowi z prewencji byli wyposażeni w kamery, obecni w trakcie akcji byli też funkcjonariusze, którzy zajmowali się tylko i wyłączenie nagrywaniem całego zajścia.

– Mamy pełny monitoringu – powiedziała nam Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. Sprawą już zajął się Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jak nas zapewniono to standardowa procedura.

Prawdopodobnie policja po analizie nagrań będzie zatrzymywać kolejnych agresywnych pseudokibiców.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.