Ulica Poprzeczna w Katowicach / fot. Marek Nowara
Reklama

Nawierzchnia ulicy Poprzecznej w Ochojcu nadaje się do remontu. Dodatkowo na odcinku około 120 metrów wzdłuż drogi nie ma chodnika, a samochody wjeżdżają za pas, wyznaczający strefę pieszych. W sprawie postanowił interweniować radny RAŚ.

Interpelację do prezydenta Marcina Krupy w tej sprawie wystosował radny miejski Marek Nowara. Zaznaczył, że na odcinku ulicy Poprzecznej od skrzyżowania z ulicą gen. Zygmunta Waltera Jankego, do budynku przy ul. Poprzecznej 11, po obu stronach jezdni nie ma chodnika dla pieszych. Wyznaczono tam białą ciągłą linię, oddzielającą drogę od strefy dla pieszych.

Reklama

Według radnego i mieszkańców Ochojca linia nie spełnia swojego zadania, a przejeżdżające samochody przekraczają ją, co może stwarzać niebezpieczeństwo dla poruszających się pieszych (chodnik istnieje dopiero od budynku nr 11). Radny w swojej interpelacji chce, by miasto wybudowało brakujący fragment chodnika, a także wykonało remont ulicy Poprzecznej.

Obecnie magistrat analizuje sprawę ulicy Poprzecznej. Najpóźniej na początku września będzie wiadomo, czy doczeka się remontu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.