Nowy gmach prokuratury powstanie w Katowicach-Załężu? Władze miasta chcą dokonać darowizny części dwóch działek w Załężu na rzecz Skarbu Państwa. Na tym terenie miałaby powstać nowa siedziba prokuratury. Jeśli przez sześć lat prokuratura nie wybuduje tu nowego obiektu, teren wróci do miasta.

Projekt uchwały Rady Miasta Katowice „w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny części nieruchomości położonych w Katowicach przy ul. Gliwickiej na rzecz Skarbu Państwa” właśnie trafił do biura rady miejskiej. Chodzi o części dwóch działek, położonych w sąsiedztwie posesji przy ul. Gliwickiej 267 i 271.

Reklama

W projekcie zaznaczono, że darowizna jest dokonywana z przeznaczeniem na realizację celu publicznego. Chodzi o budowę nowej siedziby katowickich jednostek prokuratury różnego szczebla, związanego z działalnością statutową Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Władze zaznaczają, że cel publiczny powinien zostać zrealizowany w terminie sześciu lat od dnia dokonania darowizny. W przeciwnym razie teren wróci do zasobów miejskich.

Prokuratura Okręgowa pismem z dnia 20.07.2017 r. zwróciła się o przekazanie w drodze darowizny ww. działek na potrzeby budowy nowej siedziby katowickich jednostek prokuratury. Prokuratura Okręgowa jest państwową jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, której przysługuje forma trwałego zarządu na gruncie stanowiącym własność Skarbu Państwa. Na dokonanie darowizny wymagana jest zgoda Rady Miasta Katowice” – zaznaczono w projekcie uchwały.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.