Reklama

Pieszy tunel pod linią kolejową, łączący ul. Tylną Mariacką z ul. Wojewódzką to często wykorzystywane przejście przez mieszkańców Katowic, łączące północną i południową część centrum miasta. Problem w tym, że od wielu lat tunel jest w złym stanie wizualnym, a ostatnio pojawia się w nim coraz więcej śmieci.

Interpelację do prezydenta Marcina Krupy w tej sprawie wystosował radny miejski Marek Nowara. Wskazał on, że tunel jest wręcz nieustannie zaśmiecany dużą ilością wszelkiego rodzaju odpadów. Dodatkowo nie są sprzątane i zalegają przez wiele dni.

Śmieci w tunelu / fot. Marek Nowara

Już w 2015 roku urząd miejski informował, że „zwrócono się do Spółki PKP S.A., która jest we władaniu tym terenem, o regularne sprzątanie tunelu”. Jednak taki stan rzeczy się powtarza, a śmieci i brud w tunelu to norma.

Radny w swojej interpelacji chce, by miasto ponownie wystąpienie do Spółki PKP S.A. o wywiązywanie się ze swoich obowiązków i regularne sprzątanie oraz dbanie o czystość i porządek na terenie tunelu.

Nie jest nowością, że kolej od wielu lat ma problemy z utrzymaniem należących do niej obiektów w Katowicach, takich jak wspomniany tunel dla pieszych, a także wiadukty kolejowe nad ulicami Graniczną, ks. K. Damrota, Francuską i Mikołowską.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.