Irek Dudek / foto: Kinga Wojtala
Reklama

29 września w sali koncertowej NOSPR wystąpią: Eden Brent oraz Irek Dudek ze swoim Big Bandem.

Eden Brent to znakomita amerykańska pianistka i wokalistka, trzykrotna laureatka Blues Music Awards. Dla Eden będzie to druga wizyta na Rawie Blues. Wystąpiła na katowickim festiwalu w 2009 roku. Jej muzyka będąca mieszanką boogie woogie, bluesa, soulu, gospel i jazzu – z pewnością dużo lepiej wypadnie w nowoczesnej, doskonałej pod względem akustycznym sali NOSPR-u niż w ogromnych przestrzeniach „Spodka”. Artystka zagra na fortepianie firmy Steinway.

Reklama

Jak co roku, Irek Dudek przygotowuje wyjątkowy koncert. W tym roku zaprezentuje się w jednym ze swoich ulubionych wcieleń: stanie na czele 15 osobowego Big Bandu oraz 3 osobowego chórku, by przypomnieć utwory z płyty „No. 1″, która była pierwszą w Polsce anglojęzyczną płytą bluesową nagraną przez rodzimego artystę. Irkowi Dudkowi, na scenie towarzyszyć będą muzycy, którzy brali udział w nagraniach płyty „No. 1″ (Jerzy Piotrowski, który na ten jeden koncert przybędzie specjalnie z Chicago, Andrzej Rusek i Grzegorz Kapołka). Na klawiszach zagra Tomasz Pala, z którym Irek Dudek występuje od 20 lat. W programie koncertu nie zabraknie również standardów, w nowych specjalnych aranżacjach na Big Band.

37. Rawa Blues Festival potrwa trzy dni. 28 września odbędą się warsztaty prowadzone przez Sonny’ego Landretha, mistrza techniki slide. Dzień później, oprócz drugiego dnia warsztatów, koncert w sali NOSPR z udziałem Eden Brent oraz Irek Dudek Big Band. W sobotę 30 września, blues rozbrzmiewał będzie w „Spodku” od godziny 11 do północy. Gwiazdami festiwalu będą: Kris Barras Band, Tim Woodson & Heir Harmony, Sonny Landreth i Marcus King Band. Na Dużej Scenie wystąpią również Artyści wybrani przez Radę Artystyczną festiwalu: Grzegorz Kapołka Trio, Sobo Blues Band (Izrael), Wes Gałczyński & Power Train, duet Pola Chobot & Adam Baran oraz Two Timer.

Bilety na festiwal dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro. Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.