W Katowicach ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W całej Polsce potrzeba aż 13,5 tys. wolontariuszy, w zeszłym roku pomoc otrzymało aż 19 tys. rodzin i 2 tys. dzieci. Zgłaszać się można do końca września.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości to dwa  ogólnopolskie programy społeczne  organizowanych przez Stowarzyszenie Wiosna, które od 2001 r. pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze. Zgłaszać się można przez stronę www.superw.pl.

Kim jest SuperW?

W Szlachetnej Paczce SuperW, czyli wolontariusz,  dociera do rodzin, które znalazły się       w  trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną  określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnię łączą potrzebujących z darczyńcami.  Aż 79% SuperW Paczki uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Wolontariusze Akademii Przyszłości przez cały rok regularnie spotykają się raz w tygodniu z dzieckiem, które nie wierzą w swoje możliwości i nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości.  Poprzez spotkania stają się dla podopiecznego  przyjacielem i mentorem. SuperW uczy dziecko jak wygrywać i przeprowadza go od porażki w szkole, do sukcesu w życiu.

Bez SuperW nie ma Paczki i Akademii

Ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom
i dzieciom będziemy mogli pomóc w nadchodzącej edycji. W samym Katowicach poszukujemy 100 śmiałków do naszej drużyny!

Dlaczego warto?

Angażując się w wolontariat w Paczce i Akademii pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie! Zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno – bizneswe i umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Paczka i Akademia to dobrze zorganizowane, skuteczne wolontariaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.