foto: materiał własny policji

W katowickiej komendzie służbę pełnią psy patrolowo-tropiące, psy do wyszukiwania narkotyków czy materiałów wybuchowych. Psy mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej – wyszukują zapachy ludzkie i narkotyków. Wśród nich jest Sara. To jedyny pies policyjny w województwie śląskim oraz opolskim wyspecjalizowany w wyszukiwaniu… ludzkich zwłok.

Sara to 11-letni owczarek niemiecki. Jest jedynym psem w województwie śląskim oraz opolskim do wykrywania zwłok ludzkich. Jest szkolona nie tylko do odnajdywania ich na lądzie, ale również i w wodzie. Z łodzi lub pontonu potrafi wskazać miejsce, gdzie znajduje się poszukiwany topielec. Pies ma na swoim koncie sporo osiągnięć. W województwie śląskim Sara pomogła w odnalezieniu kilku osób.

Reklama

Zwierzę szkoliło się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po ukończeniu kursu specjalistycznego pies i opiekun musieli zdać egzamin końcowy, po którym czworonóg dostaje tzw. atest. Sara wraz ze swoim opiekunem co roku przechodzi egzamin przed komisją. Mimo, że ma 11 lat wciąż służy w katowickiej policji. Jej opiekun podkreśla, że jeśli przejdzie ona na zasłużoną emeryturę, zamieszka z nim i jego rodziną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.