ul. Szpitalna / foto: Makho Jighaurishvili
Reklama

Ulica Szpitalna jest źle oznakowana? W dzielnicy Dąb znajduje się jednokierunkowa ul. Szpitalna. Według części mieszkańców droga jest źle oznakowana, a właściwie tego oznakowania brak. Radna miejska Barbara Wnęk chce interwencji władz Katowic w tej sprawie.

Chodzi o jednokierunkową ul. Szpitalną (boczna droga od ul. Dębowej). Obecnie można na nią wjechać jedynie od strony ul. Dębowej, jednak nie jest w żaden sposób oznakowana. Dla osób, które nie znają Dębu, może być trudniej znaleźć tę ulicę. Radna miejska Barbara Wnęk w swojej interpelacji, powołując się na oczekiwania części mieszkańców, wskazała na brak tablic z nazwą ulicy Szpitalnej, zarówno od strony wjazdu od ul. Dębowej, jak i ul. Złotej.

Reklama

– Na rogu ul. Dębowej i Szpitalnej postawiono 3 lata temu nowy budynek i (już na ul. Szpitalnej) widnieje duży napis Dębowa 64, w miejscu, gdzie dawniej był napis ul. Szpitalna. To wprowadza w błąd, a także zagraża bezpieczeństwu podczas interwencji służb np. pogotowia ratunkowego. Ulica Szpitalna jest jednokierunkowa, można wjeżdżać tylko od Dębowej. Tymczasem na ul. Złotej ( jadąc od ul. Chorzowskiej) nie ma znaku zakazu skrętu w prawo, co powoduje często jazdę „pod prąd”. Stanowi to duże zagrożenie, ulica jest kręta i nie widać nadjeżdżających samochodów (wbrew znakom od strony ul. Dębowej) ze strony Złotej – zaznacza w swojej interpelacji radna Barbara Wnęk.

Władze miasta nie odniosły się jeszcze do sprawy, a mają na to niespełna miesiąc.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.