Samochód policyjny / fot. Erdem Yildiz

Zarzuty oszustwa oraz kradzieży dowodu osobistego usłyszał 20-latek mieszkający w Katowicach. Mężczyzna swojemu współlokatorowi ukradł dowód osobisty i na jego nazwisko wyłudził dwa kredyty na kwotę ponad 28 tys. złotych. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Do Komisariatu VI Policji w Katowicach zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że ktoś wziął na jego nazwisko kredyt na kwotę ponad 25 tys. zł, a poza tym nie może znaleźć dowodu osobistego. Pokrzywdzony podejrzewał o to swojego współlokatora. Policjanci wkroczyli do akcji. Podczas przeszukania samochodu oraz pokoju należącego do 20-latka kryminalni znaleźli dokumentację kredytową oraz dowód osobisty należący do pokrzywdzonego. Jak się okazało sprawca zaciągnął na nazwisko pokrzywdzonego dwa kredyty na łączna kwotę ponad 28 tys. zł.

Reklama

20-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz kradzieży dokumentu. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Policjanci sprawdzają czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami. Grozi mu do 8 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu VI Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ w Katowicach.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.