foto: materiały własne policji
Reklama

Policjanci z Katowic zatrzymali 34-latka, który na ulicy zerwał kobiecie z szyi złoty łańcuszek. Napastnika ujął obywatel, który widząc zdarzenie natychmiast zareagował i ruszył w pościg za złodziejem. Zatrzymany usłyszał zarzuty. Jak się okazało, mężczyzna ma związek z innymi przestępstwami, do których doszło w Katowicach. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Do zdarzenia doszło w okolicy skrzyżowania Szewskiej i Zbożowej. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca podszedł z tyłu do 78-letniej kobiety, która szła chodnikiem, szarpnął i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek, po czym zaczął uciekać. Świadkiem tego zdarzenia był mężczyzna, który wykonywał w pobliżu prace budowlane. Natychmiast zareagował i ruszył w pościg za sprawcą. Na ulicy Północnej ujął złodzieja i przekazał go w ręce policjantów z katowickiej „czwórki”.

Reklama

34-latek z Katowic trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Katowiczanin odpowie m.in. za uszkodzenie domofonu w jednym z bloków przy ulicy Głogowskiej, porysowanie samochodu na ulicy Beskidzkiej, zdewastowanie windy w bloku przy ulicy Radockiego oraz kradzież telefonu. Łącznie 34-latek usłyszał 5 zarzutów. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.