Zatrzymanie / fot. Policja
Reklama

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali 17-latka z Katowic, który podczas czynności legitymowania rzucił w policjanta szklaną butelką oraz go znieważył. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści, naruszenia nietykalności funkcjonariusza oraz znieważenia. Jego 17-letni kolega oraz 18-letnia koleżanka usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariusza. Za czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę kilkanaście minut po 1.00 w nocy dyżurny komendy miejskiej policji w Katowicach otrzymał kilka zgłoszeń z prośbą o interwencję wobec grupy osób, które na ulicy Markiefki przewracały kosze, głośno i agresywnie się zachowywały. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z katowickiego oddziału prewencji. We wskazanym miejscu zastali grupę około 20 osób.

Reklama

Gdy podjęli czynności legitymowania osoby te były aroganckie wobec funkcjonariuszy, zaczęły ubliżać i wyzywać interweniujących policjantów. Jeden z mężczyzn rzucił w kierunku policjanta szklaną butelką. Mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. To 17-latek z Katowic. Zatrzymany został również jego 17-letni kolega i 18-letnia koleżanka, którzy znieważyli funkcjonariuszy. Wszyscy to mieszkańcy Katowic. Wczoraj stanęli oni przed obliczem prokuratora. 17-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści, naruszenia nietykalności funkcjonariusza oraz znieważenia. Grozi mu do 10 lat więzienia. Zatrzymana 18-latka i jej 17-letni kolega usłyszeli zarzuty znieważenia funkcjonariuszy. Grozi im kara do roku pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.