Samochód policyjny / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Policjanci z Komisariatu III Policji w Katowicach zakończyli dochodzenie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód przeciwko 38-letniemu włamywaczowi. Mężczyzna włamywał się do samochodów i kradł m.in. radia, nawigacje, kamery. Usłyszał 15 zarzutów. Kilka dni temu prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Od kwietnia br. policjanci z „trójki” odnotowali kilkanaście włamań do samochodów w Ligocie, Brynowie i Zadolu. Sprawca kradł najczęściej radia, nawigacje, kamery, a nawet ubrania, m.in. ubranie komunijne, buty.

Reklama

Gromadzone w tych sprawach informacje wskazywały, że przestępstw może dokonywać ta sama osoba. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu III Policji w Katowicach wytypowali krąg osób, które mogły być potencjalnymi sprawcami przestępstw. Dalsze prowadzone przez policjantów czynności wskazały na konkretną osobę. Okazał się nią 38-latek bez stałego miejsca zamieszkania, przebywający obecnie na terenie Katowic.

Rabuś został zatrzymany na gorący uczynku, w chwili gdy włamywał się do auta. Jak ustalono chwilę wcześniej włamał się do 2 innych samochodów. Śledczy ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie 15 włamań. Przyznał się on do postawionych zarzutów i poddał dobrowolnie karze. Straty łącznie wynoszą około 17 tys. złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzany wyjaśnił, że pozostałe skradzione rzeczy sprzedał przypadkowym osobom. Kilka dni temu prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.