Urząd Miasta Katowice / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl

Samochody rozjeżdżają teren przy ulicy Adama. Mieszkańcy z petycją do prezydenta: Mieszkańcy budynków przy ul. Adama w dzielnicy Giszowiec chcą uporządkowania rozjeżdżonego i zaniedbanego terenu. Wystosowali petycję w tej sprawie. Proponują, by teren utwardzić i przekształcić w miejsca parkingowe.

Chodzi o teren pomiędzy domami przy ul. Adama 12, 12a, 12b, a terenem wspólnoty przy ul. Adama 14–32. Działka jest własnością miasta Katowice. Od dawna jest zaniedbana, pełno w niej dziur, a przy opadach deszczu tworzy się błoto. Pod koniec czerwca mieszkańcy wystosowali petycję, którą wsparł radny miejski Jerzy Forajter. Zaproponował, aby teren utwardzić np. płytami ażurowymi lub kostką brukową.

W petycji mieszkańców napisano m.in., że:

[…] Teren w obecnie trudnej sytuacji braku miejsc do parkowania jest wykorzystywany do postoju samochodów osobowych. Obszar ten jest zaniedbany, z licznymi dziurami, a podczas roztopów i po opadach deszczu tworzą się kałuże i błoto. Modernizacja tego terenu warta rozpatrzenia to przede wszystkim: wycięcie samosiejek, wyregulowanie studzienek, wyrównanie powierzchni oraz utwardzenie tego terenu z możliwością parkowania samochodów. Poprzez utwardzenie rozumiem wyłożenie płytami ażurowymi lub kostką betonową, ale dopuszczamy również każde inne rozwiązanie, które pomogłoby zlikwidować istniejący stan […].

W petycji wskazano, że uporządkowanie tego terenu „poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, a także przyczyni się do podniesienia walorów estetycznych osiedla. Miejsce to przestanie być kojarzone z bagniskiem i siedliskiem komarów”.

Sprawę dopiero rozpatrzą służby miejskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.