Teren przy ul. Korczaka / fot UM Katowice

Tysiąc mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Katowicach: W kwietniu tego roku podpisano umowy na realizację 500 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Nikiszowcu – na obszarze położonym przy ul. Górniczego Dorobku. Dzisiaj podpisano kolejną umowę, na kolejne pół tysiąc mieszkań. Tym razem w Burowcu przy ulicy Korczaka.

Umowę zawarto pomiędzy Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego sp. z o.o. a Funduszem Sektora Mieszkań na Wynajem Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, która umożliwi rozpoczęcie realizacji programu Mieszkanie Plus w kolejnej, nowej lokalizacji w Katowicach.

― Po raz kolejny Katowice są w awangardzie prac nad programem Mieszkanie Plus. W październiku ub.r. podpisaliśmy pierwszy list intencyjny, dziś przygotowujemy się wspólnie z lokalnymi władzami do budowy około tysiąca mieszkań ― powiedział Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości. – Cieszę się, że właśnie w Katowicach mają szansę powstać pierwsze budynki realizowane w oparciu o projekt domu modelowego programu Mieszkanie Plus. Wierzę, że nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, jakie zastosujemy, zaowocują estetyczną i funkcjonalną przestrzenią i stosunkowo niskimi kosztami budowy – dodaje.

Reklama

– Mieszkanie Plus to rozwiązanie atrakcyjne dla obecnych i przyszłych mieszkańców naszego miasta, dla młodych ludzi, dla rodzin. Program będzie impulsem dla osób, które już wybrały Katowice jako miejsce pracy – by tutaj także zamieszkały, założyły rodziny, wychowywały dzieci – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Działka na pograniczu Burowca i kolonii Borki przy ul. Korczaka znajduje się w pobliżu osiedla Zimowego w Dąbrówce Małej. Powstanie na niej 500 mieszkań 2,3 i 4 pokojowych. Poza budową samych lokali zostanie wykonana także droga dojazdowa oraz infrastruktura techniczna: wodociągowa, sanitarna i deszczowa.

Inwestycja będzie realizowana przez spółkę celową – utworzoną przez fundusz, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości – oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS). KTBS obejmie udziały w zamian za aport terenu inwestycyjnego, który wcześniej otrzyma od miasta Katowice – właściciela terenu.

Mieszkania mają być gotowe na przełomie 2019/2020 roku.

O mieszkania mogą starać się wszyscy, zarówno nowi jak i obecni mieszkańcy. Szczegóły są w fazie ustalania, wiadomo, że preferowane będą rodziny, w tym rodziny wielodzietne. Przewiduje się, że będą brane pod uwagę kryteria dochodowe i brak posiadanego innego lokalu mieszkalnego.

W założeniu Mieszkanie Plus ma być skierowane do osób, których kryteria dochodowe nie pozwalają na otrzymanie lokalu od miasta, ani na zakup własnego mieszkania.

1 Komentarz

  1. “Fajna” dzielnica. Czy to aby nie tam kiedyś stado penerskich bezmózgów podpaliło śmietniki, a później zaatakowało strażaków?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.