Inwazja Sztukmistrzów / fot. A. Pławski

Dzisiaj o godzinie 12.00 w Katowicach rozpoczyna się Inwazja Sztukmistrzów. Będzie wiele widowiskowych występów na Rynku m.in. popisy grupy Circus Unartiq wykonujących akrobacje na wysokiej na prawie 9 metrów wieży. 

Wydarzenie zlokalizowane będzie na dwóch scenach oraz na samym placu Kwiatowym. Grupa Omnivolant, na przekór grawitacji zaprezentuje akrobacje na stalowym łuku. A obok pochodzącego z Włoch duetu La Sbrindola nie można przejść obojętnie. Żonglują, wykonują akrobacje na rowerach czy miotają pochodniami w towarzystwie lalki o imieniu Fabrizzio.

Pojawi się także Just Edi, uczestnik„Mam Talent”. To właśnie na jego widok zabrakło jurorom słów, gdy zobaczyli portret jednego z nich ułożony z kart fotograficznych. Ponadto na Placu Kwiatowym będzie można zobaczyć Happening grupy Katarzyna Meres & Martin & Adam Nowak czy Miasteczko Średniowieczne zlokalizowane na placu przy Teatrze Śląskim.

Oprócz powyższych atrakcji zaprezentują się również: Krystian Minda i Rympau Duo, Śpiewające Trampki oraz wiele innych artystów związanych z akrobatyką, żonglerką czy iluzją, a to nadal tylko fragment atrakcji.

Czego nie można przegapić?

Widowiskowe popisy grupy Circus Unartiq na 9 metrowej wieży zaplanowano na godzinę 18.00 i 20.15.

O godz. 14.00 i 18.15 włoski duet La Sbrindola da efektowny pokaz żonglerki połączony z akrobacjami na rowerze, koncertem i tańcem ognia.

Iluzjonista Just Edi pokaże swoje sztuczki o godz. 13.00 i 16.00.

1 Komentarz

  1. Dla kogo ta głośna, męcząca muzyka słyszana w domach mieszkańców ( w środku tygodnia o 22. 00. )
    W cywilizowanym świecie takie jarmarczne rozrywki w sercu miasta to rzecz niespotykana, serwowane niemal co tydzień są dla okolicznych mieszkańców udręką. Zapraszam włodarzy miasta i organizatorów do pozostania w podobnym jazgocie przez parę godzin, a potem zapytam o samopoczucie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.