Komisja Organizacyjna Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Perypetie z nazwą dla nowej drogi: Na granicy Kostuchny i Piotrowic, między os. Bażantów a os. Odrodzenia, powstaje nowe osiedle mieszkaniowe firmy Maksimum Holding. Powstaje też nowa droga, prowadząca do osiedla. Problemem stała się nazwa dla tej drogi.

Pomysł nadania nazwy dla drogi bocznej od ul. Bażantów, która stanowi dojazd do terenu inwestycji osiedla mieszkaniowego, pojawił się na posiedzeniu Zespołu ds. nazewnictwa ulic i placów. Chodzi o nazwę dla właśnie budowanego osiedla, które realizuje firma Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A. z siedzibą w Katowicach. Zespół pod przewodnictwem Jerzego Dolinkiewicza wysunął pomysł nazwy „ulica Kolorowa”. Zgodnie z wolą Zespołu taką propozycję zaakceptowała i przedstawiła Komisja Organizacyjna Rady Miasta Katowice na swoim posiedzeniu 29 czerwca ubiegłego roku.

Reklama

Jednocześnie komisja chciała, by miejscy urzędnicy skonsultowali proponowaną nazwę z inwestorem osiedla (budowane obiekty otrzymałyby numerację porządkową od nazywanej ulicy). Problem w tym, że spółka Maksimum Holding odrzuciła pomysł „ulicy Kolorowej”. W zamian sama zaproponowała nazwę „ulica Park Bażantów” (nawiązanie do nazwy handlowej osiedla). Z kolei ten pomysł nie spodobał się Komisji Organizacyjnej.

Komisja ponownie wystąpiła do Maksimum Holding (w styczniu br.), tym razem proponując dla drogi nazwę „ulica Ptasia” lub „ulica Perkozów”. Spółka nie odpowiedziała na tę propozycję. W związku z tym 25 kwietnia Komisja Organizacyjna poleciła urzędowi miejskiemu przygotowanie projektu uchwały, który dla tej drogi nadaje nazwę „ulica Perkozów”. Co ciekawe Rada Jednostki Pomocniczej nr 21 Kostuchna (tzw. „rada dzielnicy”) w wyznaczonym terminie nie zajęła stanowiska w tej sprawie.

Aby nazwa weszła w życie uchwałę w tej sprawie musi podjąć Rada Miasta Katowice. Obecnie trwają konsultacje społeczne projektu uchwały, a mieszkańcy mogą zgłosić swoje uwagi na platformie konsultacji społecznych.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Proponuję nazwę Sikiratek. Jak wiadomo, gatunek ten występuje tylko w Polsce, gdzie robi sobie domostwo w krowich odchodach. Zawsze kładzie się spać o północy i w tym samym czasie wykonuje gody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.