Miasto ograniczy targowisko na ulicy Mickiewicza. Są plany odnośnie przejęcia DH Ślązak: Targowisko na ulicy Mickiewicza w Katowicach nie wszystkim jest w smak, ale to temat trudny, bo stoją za nim pieniądze. Wiadomo, że miasto Katowice ma plany odnośnie tego miejsca, chce też przejąć Dom Handlowy Ślązak, który może stać się parkingiem lub dużym targowiskiem.

W trakcie spotkania prezydenta Katowic z mieszkańcami Śródmieścia padło pytanie o ulicę Mickiewicza. Mieszkanka dopytywała o możliwość likwidacji znajdującego się tam targowiska.

– Czy możemy mieć skwerek tak jak na Sokolskiej – dopytywała.

Prezydent Marcin Krupa zaznaczył, że temat jest trudny, bo stoją za nim duże pieniądze, a właściciel tego terenu nie chciał go sprzedać miastu, które może nabywać nieruchomości tylko po wycenie.

– Niestety, jest to tzw. żyła złota dla tego biznesmena, ponieważ średnio to przynosi około 60 tys. wpływu do jego budżetu – powiedział Marcin Krupa.

Prezydent Katowic zaznaczył, że miasto ma plany przebudowy ulicy Mickiewicza i stworzenia z jej dużej części deptaka. Plany miasta częściowo zahaczają o teren targowiska. – Siłą rzeczy część tego terenu nabędziemy – powiedział Krupa.

W przypadku Domu Handlowego „Ślązak”, który został wzniesiony w latach 60. XX w. jako sklep meblowy „Domus”, miasto ma bardziej koncepcję niż plany. – Wszystko zależy od ceny tego obiektu – powiedział prezydent Katowic.

Katowice chciałyby przejąć „Ślązaka” i wyburzyć obiekt, a w jego miejsce stworzyć parking wielopoziomowy. – Kosztem rezygnacji z parkowania przy ulicy Mickiewicza – stwierdził Marcin Krupa. Drugą możliwością braną pod uwagę, jest stworzenie dwupoziomowego targowiska.

Właściciel obiektu – jak zaznaczył prezydent Katowic – jest otwarty zarówno na sprzedaż obiektu jak i zamianę działek z miastem, na tereny poza centrum Katowic.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.