Al. Korfantego w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Przy al. Korfantego kosztem jezdni powstały parkingi: Na jezdni wschodniej (w kierunku północnym) alei Wojciecha Korfantego wyznaczono nowe miejsca postojowe, kosztem skrajnego prawego pasa. Problem w tym, że parkowanie aut w tym miejscu pogorszyło widoczność i bezpieczeństwo dla aut, wyjeżdżających z m.in. z placu Gwarków i GIG. Radny proponuje montaż luster.

Zwężenie wschodniej jezdni alei Wojciecha Korfantego w ostatnim czasie spowodowane zostało wyznaczeniem nowych miejsc postojowych. Auta mogą parkować pod skosem wzdłuż alei, na północ od skrzyżowania z ul. Katowicką.

Problem w tym, że utrudnia to wyjazd samochodów z posesji przy al. Korfantego. Chodzi o pogorszenie widoczności, na co zwrócił uwagę w swojej interpelacji radny miejski Krzysztof Pieczyński.

– Prawy pas został przeznaczony na parkowanie poprzeczne. Więcej miejsc parkingowych oczywiście poprawiło komfort kierowców, jednak tym samym utrudniło wyjazd kierowcom wyjeżdżającym z Placu Gwarków oraz GIG i bezpieczne włączenie się do ruchu. Zaparkowane samochody utrudniają widoczność pojazdów jadących z lewej strony (od skrzyżowania z ulicą Katowicką/Misjonarzy Oblatów) – zaznaczył w interpelacji radny Krzysztof Pieczyński. – W związku z powyższym zwracam się z prośbą o zamontowanie luster drogowych po przeciwnej stronie w/w wyjazdów co w znacznym stopniu ułatwi kierowcom wyjazd oraz zwiększy bezpieczeństwo – dodał.

Sprawę teraz analizują służby miejskie. Mają na to niespełna miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.