Plan powiększenie strefy "Tempo 30" w Katowicach-Koszutce fot. Openstreeetmap.org

Jeszcze większa strefa „Tempo 30” w Katowicach: Kilka dni temu informowaliśmy, że strefa „Tempo 30” zostanie powiększona o dodatkowy odcinek na ulicy Grażyńskiego. To jednak nie wszystko, bo pojawił się kolejny wniosek w tej sprawie i nie jest wykluczone, że „Tempo 30” w Katowicach-Koszutce się rozrośnie.

O włączenie ulicy Grażyńskiego do strefy spowolnionego ruchu na odcinku od ulicy Morcinka do ul. Sokolskiej, zawnioskował do władz miasta pod koniec maja radny Maciej Biskupski z Forum Samorządowego. Ostatecznie urzędnicy zgodzili się z radnym i strefa „Tempo 30” zostanie powiększona o ten fragment. To jednak nie koniec.

Więcej „Tempo 30” w Koszutce

O rozszerzenie „Tempo 30” w tym rejonie do urzędników zawnioskował członek Rady Jednostki Pomocniczej nr 12 Koszutka. Dzielnicowy radny chce wprowadzenia ograniczenia prędkości na całej ulicy Grażyńskiego, Okrzei 9 i ul. Morcinka.

Reklama

Zdaniem Adriana Szymury, przewodniczącego zarządu RJP nr 12 Koszutka, zaproponowany odcinek przez radnego Macieja Biskupskiego jest za mały.

– Te ulice są w części ulicami dojazdowymi, ograniczenie prędkości poprawi bezpieczeństwo, ale i także przyczyni się do ograniczenia hałasu – mówi Adrian Szymura. – Docelowo chciałbym, aby planowany łącznik ulicy Stęślickiego z ulicą Korfantego i dalej Konduktorską odciążył na tyle ruch na ulicy Sokolskiej, aby ta nabrała charakteru dojazdowego do posesji oraz służyła komunikacji miejskiej, przynajmniej na odcinku od ulicy Chorzowskiej, do ulicy Misjonarzy Oblatów. ​Na Koszutce powstałaby wówczas zwarta strefa ograniczonej prędkości, to na razie jednak przyszłość – dodaje.

Sprawę teraz będzie szczegółowo rozpoznawał Wydział Transportu Urzędu Miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.