Reklama

Miasto sprzeda zakonowi nieruchomość z dużą bonifikatą. Miasto Katowice sprzeda działkę przy ul. Jastrzębiej Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Nieruchomość w Ligocie ma zostać sprzedana z 99 procentową bonifikatą.

Ostateczny głos w sprawie będzie miała Rada Miasta Katowice, już pojawił się projekt uchwały, nad którą będą głosować rajcy. Chodzi o działki oznaczone geodezyjnie jako działki nr 183/2 i 186/16 o łącznej powierzchni 978 mkw.

Reklama

To właśnie Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP zwróciło się z wnioskiem o uregulowanie stanu prawnego przedmiotowej nieruchomości i sprzedaż jej na rzecz Zgromadzenia w trybie bezprzetargowym. W związku z charakterem prowadzonej działalności wystąpiono także o zastosowanie bonifikaty.

– W zlokalizowanej na nieruchomości kaplicy odbywają się codziennie Msze św. dla okolicznych mieszkańców. Ponadto Zgromadzenie prowadzi działalność charytatywną polegającą na chrześcijańskim wychowaniu i nauczaniu dzieci zwłaszcza biednych, przygotowaniu dziewcząt do pełnienia przyszłych ról i obowiązków oraz niesienia pomocy biednym i chorym – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Zgodnie z przepisami nieruchomości mogą być zbywane w trybie bezprzetargowym na rzecz „kościołów i związków wyznaniowych, mających uregulowane stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej”.

Kwestia zapłaty za nieruchomość może być symboliczna, cena zostanie ustalona na podstawie operatu szacunkowego, a: „na poczet ceny sprzedaży zaliczona zostanie wartość nakładów poniesionych przez Zgromadzenie na składnik budowlany”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.