Ograniczenie prędkości od 30 km /h / fot. Policja

W Katowicach poszerzą strefę „Tempo 30”: W Katowicach od sierpnia 2015 roku mamy tzw. strefę spowolnionego ruchu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Strefa „Tempo 30” powiększy się o dodatkową ulicę.

Na wniosek miejskiego radnego Macieja Biskupskiego (Forum Samorządowe) włączona do strefy zostanie ulica Grażyńskiego w Katowicach-Koszutce. Chodzi o rejon od ulicy Morcinka do ul. Sokolskiej.

– We wskazanym obszarze znajdują się budynki Miejskiego Domu Kultury „Koszutka, Miejskiej Biblioteki Publicznej i budynki szkól. Z uwagi na dużą ilość pieszych w tym rejonie w mojej ocenie zasadnym jest wprowadzenie ograniczenia prędkości, co pozwoli podnieść poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi – zaznaczył radny w interpelacji do prezydenta Katowic.

Sprawę omówiono na posiedzeniu Zespołu ds. Organizacji Ruchu Drogowego działającego przy Wydziale Transportu. Po analizie miejscy urzędnicy zgodzili się z radnym.

– Przeprowadzona analiza drogowo — ruchowa oraz dodatkowa wizja w terenie wykazały, że w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicy Grażyńskiego, zasadne jest wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h na odcinku od skrzyżowania z ulicą Morcinka do skrzyżowania z ulicą Sokolską – stwierdził Bogumił Sobula wiceprezydent Katowic.

W Wydziale Transportu Urzędu Miasta Katowice dowiedzieliśmy się, że nie ma jeszcze kompletu zgromadzonej dokumentacji w tej sprawie, dlatego jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości na ul. Grażyńskiego.

Strefa Tempo 30 w Katowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.