Interwencja straży pożarnej i Straży Miejskiej w Katowicach / fot. Straż Miejska Katowice

Załęże: Paliły się drzewa, trawa i butle gazowe: Szczęście i szybka interwencja zatrzymały rozprzestrzenianie się trzech pożarów w Katowicach-Załężu. Jak się okazało płonęły m.in. butle gazowe, zajęły się też drzewa i trawa.

Do pożaru doszło w rejonie ulicy Pośpiecha, w okolicach torowiska. Wydobywające się kłęby dymu dostrzegli katowiccy Strażnicy Miejscy, którzy akurat patrolowali rejon Załęża.

– Po przybyciu na miejsce, w pasie o długości około 50m. zlokalizowali  (strażnicy – red.) trzy źródła ognia. Paliły się drzewa, trawa, plastikowe pojemniki i gazowe butle – relacjonuje przebieg zdarzenia Jacek Pytel z katowickiej Straży Miejskiej.

fot. Straż Miejska Katowice

Trzy źródła ognia znajdowały się w bliskiej odległości – około kilkudziesięciu metrów – od czynnej trakcji PKP, magazynów handlowych i budynków mieszkalnych. Strażnicy zdecydowali się ewakuować znajdujących się w bliskim sąsiedztwie pożarów mieszkańców.

– Z zagrożonego rejonu ewakuowali bawiące się dzieci i dorosłych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto  teren w sposób uniemożliwiający wstęp osobom postronnym – dodaje rzecznik Straży Miejskiej.

Ogień ugasiły trzy zastępy Straży Pożarnej. Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.