Katowicki Spodek / fot. Infokatowice.pl

Tymczasowy przystanek tramwajowy przy Spodku już nie jest tymczasowy?Przystanek tramwajowy w rejonie Spodka pierwotnie powstał na czas modernizacji torowiska wzdłuż al. W. Korfantego. To prosta konstrukcja z betonowych płyt. W założeniu przystanek miał być tymczasowy, ale władze Katowic oraz KZK GOP zmieniły zdanie i nie chcą likwidować przystanku. Jednak jego stan wymaga dostosowania do standardów i potrzeb pasażerów.

W sprawie przystanku już kilkukrotnie interweniowali mieszkańcy Koszutki. Ostatnio interpelację w tej sprawie wystosował radny miejski Maciej Biskupski, który wskazał, że pierwotne lany spółki Tramwaje Śląskie zakładały likwidację przystanku po zakończeniu inwestycji. Mimo zakończonych prac remontowych przystanek tramwajowy nadal funkcjonuje.

– „Tymczasowy” charakter przystanku odzwierciedla jego stan techniczny. Peron wykonany jest z płyt betonowych, brak wygodnego przejścia przez torowisko oraz stara wiata przystankowa wymaga podjęcia decyzji co do przyszłości przystanku. Szczególnie istotnym argumentem jest fakt sąsiedztwa, popularnego deptaku przy ul. Chorzowskiej oraz powstających biurowców przy ul. Olimpijskiej co wymaga dostosowania terenu do poziomu sąsiedniej przestrzeni – stwierdził Maciej Biskupski. –  Wobec powyższego proszę o informację co do zamiarów Miasta Katowice, KZK GOP oraz Tramwajów Śląskich S.A. wobec ww. przystanku. W przypadku decyzji o pozostawieniu przystanku i dalszym użytkowaniu wnioskuję o wykonanie nowych peronów przystankowych oraz zamontowanie nowych wiat przystankowych wraz z ławkami – dodał.

Władze Katowic wspólnie z KZK GOP zastanawiają się nad ewentualną modernizacją przystanku. Chcą go jednak utrzymać, więc likwidacja nie wchodzi w grę. Obecnie przystanek obsługują dwie linie nr 23 i 33, a wycofane zostały linie nr 6, 11 i 19 (ze względu na „brak możliwości technicznych wykonania peronów przystankowych zapewniających prawidłową obsługę przez tramwaje wielkogabarytowe typu PESA 2012N”).

– W ocenie Miasta jak i KZK GOP zasadnym jest utrzymanie funkcjonowania przedmiotowego przystanku. Wobec tego odrębnym pismem zwrócono się do spółki Tramwaje Śląskie o rozważenie możliwości poprawy warunków jego użytkowania – poinformował wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.