Za kurtyną, podczas przedstawienia/fot. Ewa Waszut
Reklama

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii UK is OK dobiegł końca, patronat nad wydarzeniem sprawowało InfoKatowice.pl. W Szkole Podstawowej nr 34, im. Mikołaja Kopernika w Katowicach odbyła się uroczystość zakończenia i rozdania nagród. Nauczycielki z tej szkoły od kilku lat prowadzą edukacyjny, internetowy konkurs dla dzieci z całego województwa śląskiego. 

W dziewiątej już edycji konkursu UkisOK,  wzięło udział ponad 40 uczestników, do końca dotrwało 22, wszyscy ci zostali zaproszeni na finał i nagrodzeni.

– Dziękujemy uczestnikom oraz Pani Ewie Kołodziej, Poseł na Sejm RP za patronat nad konkursem, firmom i organizacjom za wsparcie – mówi Anna Milerska nauczycielka z SP nr 34 w Katowicach, współorganizatorka konkursu.

W tym roku reprezentowane były takie miasta: Katowice, Ruda Śląska, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Zbrosławice, Przeczyce, Dzibice, Sosnowiec, Radlin, Siewierz, Jaworzno, Czeladź.

Zwycięzcy 9 edycji:
1 miejsce: Hanna Szczotok, SP nr 48 w Katowicach i Paweł Wojak, SP w Radlinie
2 miejsce: Aleksandra Goliszek, SP 67 Katowice
3 miejsce: Filip Tarasiński, SP 9 Katowice
4 miejsce: Maria Kicińska, SP w Siewierzu i Barbara Stefani, SP 67 Katowice

Uroczystość podsumowania konkursu uświetniła prezentacja Rossa, brytyjczyka pracującego dla organizacji „Nauka bez granic” . Wystąpienie odbyło się w ramach starań nauczycieli SP nr 34 w Katowicach. Organizacja zaproponowała Szkole zorganizowanie warsztatów w ramach sponsorowania nagrody.

 

Podczas wydarzenia odbyło się także przedstawienie teatralne przygotowane przez nauczycieli i uczniów pt. „Klątwa Tutanchamona, czyli ostatnia przygoda w pustyni i w puszczy” Tematyka była związana z Egiptem, bo w tym samym dniu odbywał się wojewódzki konkurs czytelniczo-mitologiczny Lego Ergo Sum (II edycja), którego tematem było „Z Rickiem Riordanem w krainie bogów i faraonów – czyli seria Kronik Rodu Kane. A wątek angielski reprezentował w nim Howard Carter.

Rejestrację przedstawienia można obejrzeć pod adresem: http://ukkonkurs.wixsite.com/ukisok9

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.