Coraz więcej Ukraińców w Katowicach: Z roku na rok rośnie liczba obywateli Ukrainy, którzy osiedlają się w Katowicach, tu pracują i tu mieszkają. W przeciwieństwie do danych odnośnie liczby mieszkańców Katowic – tych ciągle ubywa, a Ukraińców natomiast przybywa.

Dane przedstawione katowickim radnym wcale nie obrazują szczegółowo tego ilu dokładnie obywateli Ukrainy mieszka w Katowicach, bo przedstawiają jedynie osoby oficjalnie zameldowane w mieście. Zapewne są też przypadki, w których obywatele Ukrainy nie mieszkając w Katowicach tutaj właśnie pracują.

Z danych przedstawionych przez Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Katowice wynika, że w 2007 roku na pobyt stały lub czasowy w Katowicach zameldowanych było 128 obywateli Ukrainy. W 2015 roku było to już 548, a rok później 706.

W tym czasie znacznie zmalała ogółem liczba mieszkańców Katowic. W 2007 roku było to ponad 313 tys. osób, w 2016 roku już nieco ponad 285 tys.

Szacuje się, że na Polskim rynku pracuje obecnie 1,2 mln Ukraińców – wielu w tzw. szarej strefie. Około 230 tys. pracujących w naszym kraju płaci składki ZUS i jest objętych ubezpieczeniem emerytalno-rentowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.